Przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą dokonać właściwej decyzji, podczas wybory łózka dla Twojego dziecka.

1. Kiedy należy wymienić łóżko dziecięce?

Jest kilka powodów, które mogą skłaniać Cię do decyzji o wymianie łóżka Twojej pociechy:

- Przestrzeń w mieszkaniu

Dzieci muszą czuć się komfortowo w swoim pokoju, dlatego ważne jest, aby zapewnić im jak najwięcej przestrzeni. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele praktycznych rozwiązań, aby zaoszczędzić miejsce w pokoju dziecka. Łóżka piętrowe, na antresoli, łóżka z szufladami, szafkami, praktycznymi półkami i wbudowanymi schowkami, pomogą zaoszczędzić tak cenną przestrzeń w pokoju naszej pociechy. Zoptymalizowana przestrzeń, pozwoli na umieszczenie w pokoju np. biurka lub na udostępnienie wolnej przestrzeni jako miejsce do codziennej zabawy. Kiedy rodzina się powiększa, a nie dysponujesz wystarczającą przestrzenią w pokoju dziecka, polecamy wybór łóżka piętrowego, które daje możliwość użytkowania nawet przez trójkę twoich pociech. 

- Wiek dziecka

Dzieci rosną w mgnieniu oka, a wraz ze wzrostem, ich potrzeby względem łóżka oraz materaca, ulegają zmianie. Dziecko w ok. 3 roku życia, może już wyrosnąć z dotychczasowego łóżeczka i w może czuć, że jest w nim już mu bardzo ciasno. Dodatkowym sygnałem, iż pora na zmianę na większe, będzie zachowanie dziecka - zacznie się wspinać po szczebelkach barierki, samodzielnie wychodząc z łóżka. Dostosowanie łózka do wieku dziecka, będzie miało znaczący wpływ na spokojny sen dziecka. W niektórych przypadkach, łóżko trzeba będzie wymienić nawet kilka razy, nim przejdzie na łóżko dla dorosłych. Jako kolejne łózko, po łóżeczku niemowlęcym, polecamy wybrać łóżeczko z niewielką barierką. Pomoże to dziecku samodzielnie opuszczać łózko, bez pomocy rodzica, a przy tym zapewni bezpieczeństwo podczas snu dziecka, tym bardziej jeżeli przemieszcza się po materacu podczas snu. Kiedy maluch staje się już nastolatkiem, w łóżeczku dziecięcym może być już dla niego za ciasno, to też jest znak, że pora na zmianę łóżka

- Design i estetyka

Tak jak szybko rosną dzieci, zmieniają się również trendy w stylistyce łóżek. Więc dlaczego rezygnować z estetyki łóżka, stawiając jedynie na jego względy praktyczne? Mnogość modeli, w wielu kolorach, stylach, kształtach i rozmiarach, daje ogromny wachlarz możliwości doboru wymarzonego łóżka dl Twojego dziecka.

2. Jak dobrać łóżko dla dziecka?

Wybierając łóżko dla dziecka, warto wziąć pod uwagę poniższe kryteria:

Wiek dziecka

- Rodzaj łózka dziecięcego

  • Łóżko dziecięce parterowe
  • Łóżko dziecięce piętrowe
  • Łóżko dziecięce na antresoli
  • Łóżko dziecięce dekoracyjne - w kształcie auta lub domku
  • Łóżko dziecięce rozsuwane

- Wymiary łóżka odpowiednie dla wieku dziecka